*اختصاصی * یاران (امام حسن عسکری) پس از او به فِرَق متعدّد تقسیم شدند : 1- گروهی گفتند که حسن بن علی نمرده است ...  
متأسّفانه چنانکه می‌دانیم بعداز رحلت جانسوز رسول أکرم ص فرقه‌های مختلفی درمیان مسلمین پدید آمدند که ...
گفتمانی را که در قالب دولت نهم و دهم هژمون شد، می‌توان گفتمان موعودگرایی سیاسی نامید. ...
بسم الله الرحمن الرحیم

توسل به امام زمان (عليه السلام)

توسل به امام زمان (عليه السلام)

همانگونه كه هر عبدي اگر مبتلا به مشكلي شود به مولايش پناه مي برد و رفع شدايد ومشكلات را از او مي طلبد، مخصوصاً اگر آن مولا توان رفع مشكل راداشته باشد، شيعه نيز بايد در همه حالات به ويژه درهنگام شدايد وتهاجم دشمن، به امام زمان (عجل الله تعالي فرجه)متوسل شود و رفع مشكل را از مولاي خود بخواهد. در طول تاريخ شيعه از صدر غيبت تاكنون مواردي كه مؤمنان به آن امام همام متوسل شده و نتيجه گرفته اند، قابل احصا نيست. شفا يافتگان درگاه او و نجات يافتگان پناهجويان او بسيارند كه در كتاب هاي متعدد به آنها اشاره شده است. كساني كه در مسجد جمكران قم با توسل به امام زمان(عليه السلام) شفا گرفته و يا از آنان رفع مشكل شده، تعداد بي شماري هستند.

گرچه همه ائمه سرور ومولاي ما هستند و همگان صاحب كرامات ومعجزات اند و تمامي آنان در درگاه پروردگار صاحب عزت و جاه و جلالند و انسان به هر كدام كه متوسل شود به پناهندگان خود، پناه مي دهند، لكن طبق قاعده امروزه هر كاري كه بخواهد انجام گيرد و هر مشكلي كه بخواهد رفع شود و هر بليه اي كه بخواهد از ميان برداشته شود و سرانجام، هر عزت و ذلتي بايد زير نظر ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه) باشد و با صلاح ديد آن حضرت انجام گيرد.  شايد معصومين ديگر كارها را به آن حضرت ارجاع دهند، چرا كه فعلاً دوران حكومت و حكمروايي اوست، لذا توسل به او لازم است.


+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۴/۰۸/۰۵ساعت   توسط وب نگار
  ویدئوی پایگاه   تصویر ویژه   معرفی کتاب  
 
   

نویسنده: کلیم صدیقی مترجم: سید هادی خسروشاهی تعداد صفحات: 210 حق تکثیر: با اجازه مترجم متن کامل کتاب بر روی وب سایت استاد خسروشاهی مترجم اثر قرار داده شده است. » حجم: 1.14 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 2 دقیقه و 51 ثانیه با Dial-up » نوع فایل کتاب: PDF » تعداد صفحات: 178

 

ابزار هدايت به بالاي صفحه